Mental Helse Ungdom jobber for å ivareta innbyggernes psykiske helse.

Barn og unge i Norge skal ha en best mulig psykisk helse.

Fri 10 Sep 2021

Moving Mamas skaper muligheter for og med innvandrerkvinner.

Oppretter og drifter √łkonomisk b√¶rekraftige arbeidsplasser.

Fri 03 Sep 2021

Norges Multikulturelle Senter √łnsker √• vise frem den positive siden av mangfold.

De jobber for å fostre kunnskap og videreutvikle kulturforståelse.

Fri 27 Aug 2021

Str√łmmestiftelsen bekjemper fattigdom.

De gir barn og ungdom i noen av verdens fattigste land utdanning og jobbmuligheter.

Fri 20 Aug 2021

Spiring.no dyrker mikrogr√łnt i hydrosystemer.

De ansetter tidligere rusavhengige for å hindre tilbakefall til rus.

Fri 13 Aug 2021

Partnership for Change er en norsk ideell organisasjon.

De jobber for √• sikre √łkonomisk uavhengighet for kvinner og ungdom.

Fri 06 Aug 2021

Fontenehus Norge hjelper mennesker som sliter psykisk til å integrere seg i arbeids- og samfunnsliv.

Et arbeidsfellesskap som bygger selvtillit og skaper muligheter. (Foto: Erica Heitmann)

Fri 30 Jul 2021

Atlas Kompetanse jobber for å forebygge utenforskap blant barn og unge.

√Örets Game Changer i 2015.

Fri 23 Jul 2021

Sykepleie på hjul er en del av Fransiskushjelpen.

Et lavterskel helsetilbud til mennesker i Oslos rus- og/eller prostitusjonsmilj√ł.

Fri 09 Jul 2021

Aurora Verksted setter Mennesket i fokus.

Ingen kan alt, alle kan noe - og sammen får vi til det meste!

Fri 02 Jul 2021

Abloom bidrar til at alle barn og unge med funksjonsnedsettelse skal bli verdsatt, sett og h√łrt.

Ingen skal oppleve utenforskap fordi de er f√łdt annerledes.

Fri 25 Jun 2021

Barnas Plattform vil gi foreldre √łkt og praktisk rettet foreldrekompetanse.

Sentralt er styrking av selvf√łlelse og selvtillit blant barn i samspill med sine foreldre.

Fri 18 Jun 2021

Stiftelsen VI √łnsker et meningsfylt og aktivt liv for mennesker med nedsatt funksjonsevne.

Sammen skal VI inspirere og motivere!

Fri 11 Jun 2021

Natteravnene trygger gatebildet på kvelds- og nattetid.

Edrue voksnes tilstedev√¶relse virker n√łytraliserende p√• vold og skadeverk.

Fri 04 Jun 2021

UngInvest AIB jobber med √łkt gjennomf√łring av videreg√•ende oppl√¶ring.

Samarbeidet med Kronprinsparets fond har vært av uvurderlig betydning.

Fri 28 May 2021

SoCentral skaper nye l√łsninger som kan endre samfunnet.

De samarbeider med alle som vil utvikle et mer bærekraftig samfunn.

Fri 21 May 2021

Guttas Campus hjelper ungdom med selvmestring.

De skaper banebrytende resultater for gutter med faglige utfordringer.

Fri 14 May 2021

Lifeness - √•rets sosiale entrepren√łr 2020!

Bidrar til bedre behandling og √łkt livskvalitet ved hjelp av skyteknologi.

Fri 07 May 2021

Livsglede for Eldre bidrar til #EtVanligLiv

Alle eldre skal ha mulighet til √• f√• en bedre hverdag. (foto:√ėivind Arvola) Rullatorl√łpet p√• Bergsodden sykehjem i Harstad.

Fri 30 Apr 2021

Epleslang bidrar til #EtVanligLiv

Vi tilbyr jobb og hindrer matsvinn.

Fri 23 Apr 2021

Right To Play bidrar til #EtVanligLiv

Lek er livsviktig for barns trivsel, helse og utvikling.

Fri 16 Apr 2021

Epleslang bidrar til #EtVanligLiv

Epleslang tilbyr jobb og hindrer matsvinn.

Fri 16 Apr 2021

Lyk-z & d√łtre bidrar til #EtVanligLiv

Ingeborg hjelper ungdom og unge voksne med selvledelsestrening.

Fri 09 Apr 2021

Vindskift bidrar til #EtVanligLiv

Ida Patel Hellum og Vindskift bidrar til mer mangfold og inkludering inn til seilsporten.

Fri 02 Apr 2021

Verdifaktor bidrar til #EtVanligLiv

Anita Fevang jobber med å skape solide barn.

Fri 26 Mar 2021

Stiftelsen HELT MED bidrar til #EtVanligLiv

Vi inkluderer personer med utviklingshemming i det ordinære arbeidslivet.

Fri 19 Mar 2021

Folkelig bidrar til #EtVanligLiv

Kathrine Marthinsen er en sosial entrepren√łr som utvikler verkt√ły for lokalt og nasjonalt folkehelsearbeid.(FOTO: Ingvild Fostervoll Melien)

Fri 12 Mar 2021

Digna bidrar til #EtVanligLiv

Mohammed Abdelqadir og Digna hjelper immigranter inn i arbeid.

Fri 05 Mar 2021

Aktivitetsdosetten bidrar til #EtVanligLiv

Vi sikrer beboere på sykehjem innhold i hverdagen tilpasset deres interesser og behov.

Fri 26 Feb 2021

Askeladden Ressurssenter bidrar til #EtVanligLiv

Vi tenker √łkonomisk, samfunnsmessig og milj√łmessig.

Fri 19 Feb 2021

Assistert selvhjelp bidrar til #EtVanligLiv

Med digitale verkt√ły som involverer brukere mer i egen bedring st√łtter vi behandling av psykiske lidelser.

Fri 12 Feb 2021

Noen AS bidrar til #EtVanligLiv

Vår visjon er at en person med demens skal, i likhet med andre, være en ressurs i sitt eget liv og i samfunnet.

Fri 05 Feb 2021

Spis deg fri bidrar til #EtVanligLiv

Irina Lee jobber for å bedre kostholdsrelaterte helseplager.

Fri 29 Jan 2021

7 sp√łrsm√•l man m√• stille seg selv som sosial entrepren√łr

Wed 27 Jan 2021

EtVanligLiv og frivillighet

Tellef Raust√łl jobber for √• gj√łre frivillighet mere attraktivt.

Fri 22 Jan 2021

Fakkeltog bidrar til #EtVanligLiv

- Vi jobber for å bedre fremtiden til mennesker på flukt og vår visjon er å bidra til et normalt og verdig liv for disse menneskene.

Fri 15 Jan 2021

Vi intervjuer sosiale entrepren√łrer om deres arbeid for #EtVanligLiv

Mon 11 Jan 2021